- Főoldal
- Önkormányzati hírek
- Események
- Városunk
- Intézmények
- Választás
- Helyi önkormányzati képviselők és polgármesterek választása 2019.
- Nemzetiségi önkormányzati képviselők választása 2019. , Nemzetiségi önkormányzati képviselői mandátum megszűnése 2020.
- Európai Parlament tagjainak választása 2019.
- Országgyűlési Képviselők 2018. évi választása
- Országos Népszavazás 2016. október 2.
- Helyi önkormányzati képviselő mandátumának megüresedése 2016 és 2019
- Helyi önkormányzati képviselők és polgármesterek választása 2014.
- Nemzetiségi önkormányzati képviselők választása 2014.
- Országgyűlési képviselők választása 2014.
- Európai Parlament tagjainak választása 2014.
- Lajosmizsei Értékek
- Pályázatok
- Ebösszeírás
- Gazdasági, ipari területek
- Koronavírus információk
- Zöld Város Projekt
- Kohéziós Projekt
- KLÍMA PROJEKT
- Lajosmizse Fejlődéséért Egyesület (CLLD)
- Lajosmizse a szamóca fővárosa
- Közérdekű adatok
Rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény

A rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre való jogosultság megállapításának célja annak igazolása, hogy a gyermek szociális helyzete alapján jogosult a gyermekétkeztetés normatív kedvezményének,egyes pénzbeli támogatásoknak, és egyéb kedvezményeknek az igénybevételére. A települési önkormányzat jegyzője megállapítja a gyermek rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre való jogosultságát, amennyiben a gyermeket gondozó családban az egy főre jutó havi jövedelem összege nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének a 135%-át (egyes esetekben 125%-át ). A vagyoni helyzet vizsgálata kiterjed a közös háztartásban élő közeli hozzátartozók vagyonára.
A jegyző a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre való jogosultság megállapítására irányuló kérelmet elutasítja, ha személyek együttesen vagy külön-külön meghatározott értékű vagyonnal rendelkeznek.
A kérelmet a szülő vagy más törvényes képviselő, illetve a nagykorú jogosult a lakcíme szerint illetékes települési önkormányzat polgármesteri hivatalánál terjeszti elő. A feltételek fennállása esetén a települési önkormányzat jegyzője 1 év időtartamra megállapítja a gyermek rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre való jogosultságát.
Az egyéb jogosultsági feltételek fennállása esetén nagykorúvá válása után is jogosult a gyermek a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre, ha nappali oktatás munkarendje szerint tanulmányokat folytat és 23. életévét még nem töltötte be, vagy felsőfokú oktatási intézmény nappali tagozatán tanul és a 25. életévét még nem töltötte be.
A tájékoztatás nem teljes körű, az ellátásra vonatkozó részletes szabályokat a gyermekek védelméről és a gyámügyi eljárásról szóló 1997.évi IIII. törvény valamint az önkormányzat a gyermekvédelmi támogatásokról, valamint a gyermekjóléti alapellátásokról szóló helyi rendelete tartalmazza.